KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15307417
*
nr 1530 7417
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Fiskande man i eka. Signerad, numrerad 38/310,14x25 cm, yttermått inklusive ram: 31,5x42 cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2023
kl 20:13:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 13:03:13
1
200 kr
27/3 20:03:57
2
Vinnande bud
27/3 20:07:42
1
300 kr
27/3 20:07:42
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Folke Gullby
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Läs mer om Folke Gullby
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar fiskande man i eka folke gullby grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08
*
Folke Gullby
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Folke Gullby
nr 1530 7417
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Fiskande man i eka. Signerad, numrerad 38/310,14x25 cm, yttermått inklusive ram: 31,5x42 cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 13:03:13 | 1 | 200 kr |
27/3 20:03:57 | 2 | Vinnande bud |
27/3 20:07:42 | 1 | 300 kr |
27/3 20:07:42 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Folke Gullby
Folke Gullby, svensk mÃ¥lare och grafiker född i SmÃ¥land 1912, död 1982.Läs mer om Folke Gullby
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar fiskande man i eka folke gullby grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08